Záclony do kuchyně


Záclony jsou něčím, bez čeho se náš byt či dům už v dnešní době vůbec neobejde. Jednak jsou možností, jak zakrýt výhled do našich oken zvědavým sousedům, jednak nám mohou proslunit byt a dodat mu potřebné grády plné elegance. Jak tedy správně vybrat například záclony do kuchyně?

Do kuchyně se nepochybně hodí takzvané překřížené záclony, jinak také zvané jako římské rolety. Ty totiž nebrání vašemu výhledu a zároveň nepřekážejí při jakékoliv kuchyňské činnosti, včetně vaření nebo otevírání oken. Kromě toho brání pohledům zvědavých sousedů a jsou elegantní a stylové, takže mohou být právě pro vás tou ideální volbou při vybírání těch pravých záclon.

Pokud při výběru záclon do vaší kuchyně stejně jako mnozí další stále váháte, držte se stylu, v jakém máte vyzdobený interiér této místnosti. Romantické a překřížené záclony využijte tehdy, pokud je kuchyň v klasickém stylu a pokud máte vaší kuchyň zasazenou spíše do modernějšího aranžmá, budou asi nejvhodnější římské rolety.

Hodí se určitě i vyslyšet jednu praktickou radu. V kuchyni totiž vaříte (nebo se to alespoň předpokládáJ) a i vzhledem k tomu mohou záclony načichnout celou řadou nepříjemných pachů. Volte proto při pořizování nových záclon materiál, jenž se snadno pere a nemá tak velkou tendenci nasávat cizorodé pachy. Na přírodní vlákna zapomeňte, do kuchyně se z tohoto hlediska hodí spíše obyčejný polyester. Kromě toho by záclony měly zůstat maximálně z dosahu elektrických spotřebičů a varné desky či plynového hořáku. Počítejte rovněž s tím, že kuchyňské záclony je třeba prát častěji než ostatní záclony v bytě, takže luxus a elegance mohou jít případně stranou, rozhodující je spíše účelnost. Moderní trendy pro záclony do kuchyně velí jasně. Světu totiž aktuálně vládne jemný styl, ať už jde o typické překřížené záclony nebo záclony šité jakožto římské rolety.

Máte slabost pro tradiční žakárové záclony, které mohou být i elegantně ručně malované nebo dáváte přednost spíše záclonám s provázky? Vše je na tuzemském trhu bez problémů k mání.

V každém případě, záclonovina, speciální textilie určená pro výrobu záclon, je navržena tak, aby propouštěla co nejvíce světla dovnitř a neomezovala pohled ven. Základní požadavky na funkci jsou tak splněny prakticky u všech záclon, teď už stačí vybrat jen ten správný design.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Prodej realit jako brigáda – je to možné?

Prodej realit jako brigáda – je to možné?


Police

Police


Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla


Jak obložit koupelnu obklady

Jak obložit koupelnu obkladyRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme