Vybíráme zahradní nábytek – jak na to?


Je léto a tak je odpočinek na zahradě ideální možností, jak trávit čas. Každý si samozřejmě odpočinek představuje jinak. Někdo v něm vidí ten aktivní, kdy na své zahrádce pracuje. Většina lidí se ale raději uvelebí v zahradním křesílku nebo na lehátku a využívá osvědčené metody odpočinku. K nim patří třeba opalování, čtení knížky, nebo poslech hudby, či samotné přírody. Bez čeho se ve většině případů samozřejmě neobejdete, to je kvalitní zahradní nábytek. Podívejme se proto na to, jak vybrat ten pravý.

Základem je správný materiál

Hned první kritérium samotného výběru se týká použitého materiálu, ze kterého bude konkrétní nábytek vyroben. Zde můžeme jít dvěma hlavními cestami. Buď cestou moderních materiálů, kam patří třeba zahradní nábytek z umělého ratanu, který je dokonalou imitací toho přírodního. Stejně tak můžeme jít i cestou klasického plastu. Ten je sice levný, ale na první pohled působí nevzhledně. Proto ho nijak výrazně nedoporučujeme.

Druhá cesta vede přes materiály přírodní. Zde se můžeme zaměřit jak na již zmíněný přírodní ratan, tak třeba na osvědčený materiál, kterým je dřevo. Zde určitě počítejte s tím, že se jedná o možnosti dražší. Na druhou stranu mají několik klíčových pozitiv.

Důležitá je také kvalita

Ani tu není radno podceňovat. Dnes však platí, že všechny zmíněné možnosti ve svém poměru cena / výkon rozhodně nezklamou. Pokud bychom přesto měli být konkrétní, určitě musíme jednu možnost vyzdvihnout. Tou jsou dřevěná zahradní lehátka. Právě dřevo je osvědčeným materiálem, který se používá v celé řadě oblastí už po staletí. Jelikož má nejblíže k přírodě vaší zahrady, bude se do ní také nejvíce hodit. Určitě ale nesmíme zapomínat ani na kvalitativní vlastnosti, kam se řadí třeba:

  • Vysoká pevnost a nosnost
  • Dlouhá životnost
  • Odolnost vůči všem povětrnostním vlivům

Zapracujte i na dalším zázemí vaší zahrady

Odpočívat samozřejmě nemusíte nutně jenom na volném prostranství vaší zahrady. Není problém si odpočinout i na celé řadě dalších míst. Ideální je vytvořit si na vaší zahradě praktické zázemí, třeba v podobě kvalitního dřevěného altánu. Ten vám poskytne nejenom dostatek stínu během dne, ale může vás také jednoduše ochránit před rozmary počasí, kam patří hlavně drobné mrholení či silný déšť. Nemusíte ale zůstávat jenom u standardní varianty.

Dnes oblíbené zahradní krby za dobré ceny jsou možností, jak do zahradního altánu zabudovat třeba i tento prvek. Krb vás může zahřát v chladnějších dnech, stejně jako je ideální možností pro každého, kdo doslova miluje chutná grilovaná jídla. Ta si lze dopřávat třeba s rodinou, stejně jako třeba se svými přáteli. Je jenom na vás, koho si po instalaci krbu pozvete na nezapomenutelnou kolaudační párty, kde by kromě jídla neměl chybět ani dostatek nápojů.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 3,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Má Váš komín správný tah

Má Váš komín správný tah


Vytápění

Vytápění


Půjčka Crediton

Půjčka Crediton


Půjčka vs. leasing – jaké jsou rozdíly?

Půjčka vs. leasing – jaké jsou rozdíly?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme