Španělská deka


Vy jste ještě neslyšeli o skvělých vlastnostech španělské deky, která je vhodná zejména pro naše nejmenší? Jde vlastně o kombinaci akrylu a polyesteru, která je vhodná pro alergiky (nedrží se v ní prach) a malé děti, protože výborně hřeje a je kromě jiného příjemná na dotek, což hodně ocení právě děti.

Přitom nejde o nic těžkého a neforemného typu koňské houně, klasická španělská deka váží zhruba jeden kilogram (při rozměrech cca metr na metr). Ať už ji použijete do dětského kočárku, postýlky nebo kamkoliv jinam, určitě budete s výsledkem spokojeni. I když ji budeme často prát, neztratí své hřejivé ani jakékoliv jiné vlastnosti a navíc není zrovna drahá, pokud španělskou deku pořídíme v bazaru, nezaplatíme obvykle víc jak pět set korun a dost podobné ceny můžeme očekávat i u méně „osahaných“ kousků.

Je tu ovšem jedna důležitá věc, na níž bychom jako majitelé španělské deky neměli zapomínat. Pokud si totiž má deka zachovat svou zásadní vlastnost, tedy nebývalou hřejivost, neměli bychom ji ničím povlékat a nechat přesně tak, jak je.

Pokud je to potřebné, může španělská deka posloužit i jako přehoz přes postel nebo jiná forma dekorace. Vhodná je zvláště do dívčích pokojíčků, ale použít ji můžeme samozřejmě prakticky kdekoliv. Parádu udělá totiž třeba i v obývacím pokoji. Španělská deka existuje totiž v klasickém jednobarevném provedení, ale v obchodech ji můžete najít například i s motivy zvířat, květin či dalších okulibých záležitostí.

Využít ji ale můžeme i během končící zimy a začínajícího jara, a sice k příjemnému a teplému zalenošení na balkoně našeho domu. Nebojte se, bude vám v ní příjemně teplo. V konkurenci jiných dek je totiž španělská deka nesmírně hřejivá. Nechumlá se, nemění tvar, necuckatí. Určitě za pár stokorun něco podobného stojí, co říkáte?

Španělskou deku můžeme bez obav prát v pračce na třicet stupňů, trocha aviváže pak určitě neuškodí. Může nám sloužit po celé generace, pokud neprojde ohněm nebo něčím na podobné bázi, vydrží prakticky celou věčnost. Určitě proto neváhejte s jejím pořízením.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Výše státního dluhu

Výše státního dluhu


Půjčka Zaplo

Půjčka Zaplo


Co vede studenty ke sjednání půjčky?

Co vede studenty ke sjednání půjčky?


Co je to směnka?

Co je to směnka?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme