Pronájem bytu: Co je potřeba zařídit – ze strany pronajímatele?


Pronajímání bytů je v současné době naprostým standardem. Bohužel ale spousta pronajímatelů získá v tomto ohledu nespočet hrůzných zkušeností, které v nich zanechají hořkou pachuť – ať už jsou to vysoké dlužné částky za nájemné, poškozený byt či dokonce soudní spory. Není se pak čemu divit, že drtivá většina realitou prověřených majitelů bytů na jakékoli pronajímání zanevřou a své nemovitosti buďto prodají, nebo je v tom horším případě nechají prázdné. A to je rozhodně škoda. Věřte nebo ne, ale i pronajímání bytu má svá pravidla, kterých se stačí držet, aby vše fungovalo tak, jak má a nevznikaly zbytečné neshody, problémy a spory. Chcete poradit, jak postupovat ve chvíli, kdy se rozhodnete pronajmout svou nemovitost?

Kdo chce uspět, musí myslet na reklamu

Chcete-li nemovitost pronajímat, musíte se v prvé řadě postarat o její pozitivní propagaci. Vezmeme-li to kolem a kolem, je to takhle úplně se vším – když chcete něco prodat nebo pronajmout, snažíte se tomu udělat co možná nejlepší reklamu, protože ta je prvotní zárukou úspěchu. Jiné to není ani v případě pronájmu bytu. Níže vypsané body vám jistě pomohou!

  • Ještě než se pustíte do prohlídek bytu, měli byste jej řádně připravit. Důsledná příprava ovšem neznamená jen vytření podlahy či vysmejčení pavučin! Postarejte se o to, aby byl byt čistý, uklizený a plně funkční – kapající kohoutky, protékající WC, špatně otvíratelná okna, špinavá kuchyňská linka – to jsou věci, které na nikoho dobrý dojem neudělají.
  • Připravte si fotografie, které váš byt budou pronajímat samy. Nejste-li si jistí, že dokážete pořídit opravdu kvalitní snímky, povolejte si na pomoc někoho, kdo tomuto řemeslu rozumí. Připlatit si za profesionála se v tomto případě rozhodně vyplatí. Uvědomte si, že jsou to právě fotografie, kterých si potencionální zájemce všimne jako prvních, proto by jej měly oslovit, zaujmout a vyvolat v něm zájem o pronájem.
  • Nemovitost, kterou chcete pronajímat, důkladně popište. V tomto případě ale nic nepřehánějte ani nic nezveličujte, protože je velice důležité, aby se vyvolané očekávání v potencionálním zájemci při návštěvě bytu setkalo s jeho skutečným stavem. Lhát nemá cenu.
  • Konečně se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu tedy ceně nájemného. Je samozřejmé, že na pronájmu nemovitosti chcete především vydělat, ovšem mít až přehnané nároky by se vám nemuselo vyplatit. Snažte se vycházet z cen, které jsou typické pro lokalitu i typ bydlení. Jistě vám nemusíme vysvětlovat, že cena za byt 1+kk daleko za městem musí být nižší, než cena za pronájem bytu 3+1 v centru města. Inu jak se říká: Všeho s mírou. 


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (3 hlasů, hodnocení: 4,33 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Problémy s finančními poradci

Problémy s finančními poradci


Nezaměstnanost v historii

Nezaměstnanost v historii


Stěhování v Táboře

Stěhování v Táboře


Vysoké výdělky vedou k plnění dětských snů

Vysoké výdělky vedou k plnění dětských snůRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme