Pronájem bytu: Co je potřeba zařídit – ze strany pronajímatele?


Pronajímání bytů je v současné době naprostým standardem. Bohužel ale spousta pronajímatelů získá v tomto ohledu nespočet hrůzných zkušeností, které v nich zanechají hořkou pachuť – ať už jsou to vysoké dlužné částky za nájemné, poškozený byt či dokonce soudní spory. Není se pak čemu divit, že drtivá většina realitou prověřených majitelů bytů na jakékoli pronajímání zanevřou a své nemovitosti buďto prodají, nebo je v tom horším případě nechají prázdné. A to je rozhodně škoda. Věřte nebo ne, ale i pronajímání bytu má svá pravidla, kterých se stačí držet, aby vše fungovalo tak, jak má a nevznikaly zbytečné neshody, problémy a spory. Chcete poradit, jak postupovat ve chvíli, kdy se rozhodnete pronajmout svou nemovitost?

Kdo chce uspět, musí myslet na reklamu

Chcete-li nemovitost pronajímat, musíte se v prvé řadě postarat o její pozitivní propagaci. Vezmeme-li to kolem a kolem, je to takhle úplně se vším – když chcete něco prodat nebo pronajmout, snažíte se tomu udělat co možná nejlepší reklamu, protože ta je prvotní zárukou úspěchu. Jiné to není ani v případě pronájmu bytu. Níže vypsané body vám jistě pomohou!

  • Ještě než se pustíte do prohlídek bytu, měli byste jej řádně připravit. Důsledná příprava ovšem neznamená jen vytření podlahy či vysmejčení pavučin! Postarejte se o to, aby byl byt čistý, uklizený a plně funkční – kapající kohoutky, protékající WC, špatně otvíratelná okna, špinavá kuchyňská linka – to jsou věci, které na nikoho dobrý dojem neudělají.
  • Připravte si fotografie, které váš byt budou pronajímat samy. Nejste-li si jistí, že dokážete pořídit opravdu kvalitní snímky, povolejte si na pomoc někoho, kdo tomuto řemeslu rozumí. Připlatit si za profesionála se v tomto případě rozhodně vyplatí. Uvědomte si, že jsou to právě fotografie, kterých si potencionální zájemce všimne jako prvních, proto by jej měly oslovit, zaujmout a vyvolat v něm zájem o pronájem.
  • Nemovitost, kterou chcete pronajímat, důkladně popište. V tomto případě ale nic nepřehánějte ani nic nezveličujte, protože je velice důležité, aby se vyvolané očekávání v potencionálním zájemci při návštěvě bytu setkalo s jeho skutečným stavem. Lhát nemá cenu.
  • Konečně se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu tedy ceně nájemného. Je samozřejmé, že na pronájmu nemovitosti chcete především vydělat, ovšem mít až přehnané nároky by se vám nemuselo vyplatit. Snažte se vycházet z cen, které jsou typické pro lokalitu i typ bydlení. Jistě vám nemusíme vysvětlovat, že cena za byt 1+kk daleko za městem musí být nižší, než cena za pronájem bytu 3+1 v centru města. Inu jak se říká: Všeho s mírou. 


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (3 hlasů, hodnocení: 4,33 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Detroit- město duchů a prodej domů od $1

Detroit- město duchů a prodej domů od $1


Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností

Srovnávač půjček na Jirkovapujcka.cz nabízí spoustu možností


Přídavky na děti, může je dostat každý?

Přídavky na děti, může je dostat každý?


Hlavní výhodou tepelných čerpadel IVT je odborné zázemí dodavatele

Hlavní výhodou tepelných čerpadel IVT je odborné zázemí dodavateleRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme