Postele


Každý z nás chce určitě mít doma špičkovou postel. Sotva si lehneme, začne sen, ze kterého se probudíme až ráno. Bez bolesti za krkem a krásně odpočatí. Rádi byste něco podobného zažili také? Proč ne, stačí si jen vybrat kvalitní postel.

A jaká by vlastně taková postel měla být? Musíme totiž před případnou koupí rozvážit nejen rozměry, ale i to, zda má naše budoucí postel mít nějaký úložný prostor, jestli bude patrová či standardní jednolůžko či takzvaná „manželská postel“ a také to, jak kvalitní bude celá její konstrukce. Obvykle se totiž vyplatí příliš nešetřit, v posteli strávíme se štěstím celou třetinu našeho života a náš výkon v práci pak je velice závislý na tom, jak kvalitní je náš spánek během nočních hodin.

Nekupujeme kromě toho postel jen na jediný rok, spíše je to investice na celou jednu generaci a dost možná na celý život. Tomu by měla odpovídat finanční dotace pro koupi postele a také její finální výběr, protože největší hloupostí je vybrat si tu první, na kterou v obchodě narazíme, a to jen proto, abychom měli celou koupi z krku a mohli se věnovat našim pracovním aktivitám.

Jaké typy postelí si můžeme vybrat? Pokud chceme opravdovou kvalitu, koupíme si postel čalouněnou, která vydrží mnohem déle než standardní dřevěná postel, o pohodlí snad ani nemluvě. Jestli chceme mít v našem loži nějaký ten úložný prostor, opět můžeme volit z celkem dvou variant. Jsou jimi buď výklopný rošť nebo zásuvkový úložný prostor.

A jak máme vybrat matraci? Inu, asi tak, aby nebyla pro nás ani příliš měkká, ani příliš tvrdá. V obchodě bychom si měli především zkusit, jak se na ní leží a nehledět na to, že na nás může někdo zírat jako na podivíny. Je to lepší než si pořídit špatný kus nábytku, na jehož koupi pak budeme celý zbytek života žehrat. Důraz dáváme hlavně na co největší pohodlí, chceme se přece alespoň při usínání cítit jako v bavlnce, ne?

To, jakou barvu matrace či přímo konstrukce postele zvolíme, je v tomto případě jistě vedlejší. Důležité je hlavně to, abychom se cítili dobře. K tomu nám může pomoci třeba zelená postel, nebo fialová barva smísená s bílými doplňky. Od věci dost možná není ani černá postel, která působí opravdu magickým dojmem.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Affiliate na půjčky se stal velice oblíbeným

Affiliate na půjčky se stal velice oblíbeným


Péřové deky

Péřové deky


Proč se stát finančním poradcem?

Proč se stát finančním poradcem?


Jak obložit koupelnu obklady

Jak obložit koupelnu obkladyRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme