Nábytek II.


Jak vybrat takovou pohovku, na které si slastně odpočineme a která zároveň nezruinuje naší domácí kasu?

Musíme se zamyslet především nad několika zásadními věcmi. K čemu bude pohovka používána? Bude umístěna v dětském pokoji nebo v pokoji obývacím? A jak často na ní budeme sedávat?

Další důležitá otázka jsou naše domácí zvířata, která se na ní tu a tam i přes náš zákaz usadí, zvláště v době, kdy nejsme doma a necháme je v bytě samotné. Stejně tak musíme brát s nadhledem řádění našich ratolestí, které budou s oblibou po pohovce skákat a dělat nejrůznější vylomeniny.

Pokud chceme pohovku spíše v podobě náhradního lože pro naše časté hosty, vybereme si rozkládací typ. V případě, že ji chceme jen a jen pro sebe, stačí na naše potřeby jen klasická pohovka.

V případě, že jste příznivcem originality, neměl by váš interiér minout přinejmenším jeden kousek plastového nábytku. Plast ostatně můžeme kombinovat i s jiným materiálem a kromě toho je vhodný i pro alergiky, neboť je v podstatě antibakteriální. Plast působí vzdušným a elegantním dojmem, uvítáme jej tedy hlavně v prostředí menších bytů, kam se vlastně masivní čalouněné křeslo ani trochu nehodí, nemyslíte?

Zajímavou možností je pořídit si i starožitný nábytek, z kterého dýchá každým coulem kouzlo ztracené minulosti. Stačí šikovný kutil či restaurátor a vše může působit jako nové, takže pokud vlastníte nějaký ten starší kousek nábytku, neváhejte jej použít i při aranžování vašeho nového bydlení.

A co takhle nábytek z ratanu? Ten je takřka bezúdržbovým a ryze přírodním materiálem. Můžete si pořídit třeba houpací křeslo z ratanu, na kterém se vám bude pohodlně odpočívat nebo třeba i zahradní nábytek pro vaši terasu a příjemné letní večery. Kromě toho nezapomínejte, že ratan lze i obarvit, takže nejde jen o „ošklivý beztvarý kousek dřeva“.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 3,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Žabky na záclony

Žabky na záclony


Když je hypotéka řešení

Když je hypotéka řešení


Pojistka na blbost aneb jak zabránit zkáze

Pojistka na blbost aneb jak zabránit zkáze


Spotřebitelský nebankovní úvěr vybírejte s rozvahou | AsisTeam s.r.o.

Spotřebitelský nebankovní úvěr vybírejte s rozvahou | AsisTeam s.r.o.Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme