Nábytek II.


Jak vybrat takovou pohovku, na které si slastně odpočineme a která zároveň nezruinuje naší domácí kasu?

Musíme se zamyslet především nad několika zásadními věcmi. K čemu bude pohovka používána? Bude umístěna v dětském pokoji nebo v pokoji obývacím? A jak často na ní budeme sedávat?

Další důležitá otázka jsou naše domácí zvířata, která se na ní tu a tam i přes náš zákaz usadí, zvláště v době, kdy nejsme doma a necháme je v bytě samotné. Stejně tak musíme brát s nadhledem řádění našich ratolestí, které budou s oblibou po pohovce skákat a dělat nejrůznější vylomeniny.

Pokud chceme pohovku spíše v podobě náhradního lože pro naše časté hosty, vybereme si rozkládací typ. V případě, že ji chceme jen a jen pro sebe, stačí na naše potřeby jen klasická pohovka.

V případě, že jste příznivcem originality, neměl by váš interiér minout přinejmenším jeden kousek plastového nábytku. Plast ostatně můžeme kombinovat i s jiným materiálem a kromě toho je vhodný i pro alergiky, neboť je v podstatě antibakteriální. Plast působí vzdušným a elegantním dojmem, uvítáme jej tedy hlavně v prostředí menších bytů, kam se vlastně masivní čalouněné křeslo ani trochu nehodí, nemyslíte?

Zajímavou možností je pořídit si i starožitný nábytek, z kterého dýchá každým coulem kouzlo ztracené minulosti. Stačí šikovný kutil či restaurátor a vše může působit jako nové, takže pokud vlastníte nějaký ten starší kousek nábytku, neváhejte jej použít i při aranžování vašeho nového bydlení.

A co takhle nábytek z ratanu? Ten je takřka bezúdržbovým a ryze přírodním materiálem. Můžete si pořídit třeba houpací křeslo z ratanu, na kterém se vám bude pohodlně odpočívat nebo třeba i zahradní nábytek pro vaši terasu a příjemné letní večery. Kromě toho nezapomínejte, že ratan lze i obarvit, takže nejde jen o „ošklivý beztvarý kousek dřeva“.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 3,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Podlahy,nebo koberce?

Podlahy,nebo koberce?


Pár rad před malováním

Pár rad před malováním


Má Váš komín správný tah

Má Váš komín správný tah


Záclony

ZáclonyRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme