Jídelna


Prostor, kde se stravujeme s celou svojí rodinou, by měl vypadat rozhodně útulně. Nebraňme se tedy dekoraci v míře větší než malé, pokud nám ovšem nebude překážet při stolování a vyzdobme tuto část kuchyně veselými barvami, které si určitě jídelna v plné míře zasluhuje.

Design jídelny

Jedná se o ryze společenskou zónu, která může být součástí kuchyně, nebo zvolna přecházet v obývací pokoj. Jídelna nemusí být nutně v rohu té či oné místnosti a měla by být co nejvíce prosluněná a současně působit i velice vzdušně, nikomu se přece nechce stolovat ve stísněných podmínkách.

Design jídelny volíme i podle toho, kolik lidí bude k našemu jídelnímu stolu vlastně zasedat. Žijete single, v páru nebo jste rodina se standardním počtem dvou dětí? Stolujete často s přáteli nebo v kruhu širší rodiny nebo se dokonce stravují někteří členové domácnosti vzhledem k nedostatku času ve vlastní pracovně?

Každá ze stolujících osob by měla mít pro sebe prostor minimálně 40 krát 60 centimetrů, což je podle odborníků to opravdu nutné minimum pro to, abyste se mohli v klidu a pohodě najíst. Větší pohodlí stolovníkům zajistíme například židlemi s područkami.

Jak na nedostatek prostoru

A jak si poradit, pokud nemáme prostoru dostatek? Můžeme nakoupit do naší jídelny stohovací židle, které po každém hlavním chodu můžeme pohodlně naskládat na sebe. A jak dál ušetřit místo? V jídelně můžeme mít i rozkládací stůl, který nám může hlavně v malých bytech typu garsoniér být hodně nápomocen.

Příjemná atmosféra

Nad jídelním stolem bychom měli mít základní technické stropní světlo, odborníci doporučují také jednu nebo dvě lampy navíc. Kapitolou samo pro sebe je například prostírání nebo stylová dekorace, jakou jsou například čerstvě řezané květiny ve váze. Do takové jídelny se určitě budeme nejen my rádi vracet a s radostí pořádat třeba i různé společenské události.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Záclony do kuchyně

Záclony do kuchyně


Stěhovací služba České Budějovice

Stěhovací služba České Budějovice


Proč si lidé nešetří?

Proč si lidé nešetří?


Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme