Jak na stěhování


otazniky

Pokud je stěhování správně zorganizované a naplánované, vůbec se nemusí stát černou můrou. Jde o to, jak vše potřebné zabalit a převézt. Pro mnoho lidí to však není vůbec jednoduché. I taková zdánlivě jednoduchá věc jako stěhování se musí umět. Tento článek má za úkol přinést několik základních rad, jak na stěhování. Může nastat několik variant stěhování, kdy něco bude stěhovat firma a něco si provedete sami. Všechno tedy záleží na několika dalších věcech.

Začít včas

Je dobré začít s přípravami na stěhování alespoň měsíc dopředu. Obvykle se nevyplácí nechávat vše na poslední chvíli. Pokud si objednáte stěhovací firmu včas, je možné se domluvit na termínu, který vám bude nadmíru vyhovovat. Můžete si takhle dojednat třeba i víkendové stěhování. V případě, že voláte několik dní před samotným stěhováním, není už takový prostor pro sjednání vhodného období.

Udělejte si kalkulaci

Někomu může přijít objednání stěhovací firmy příliš drahé. Proč si objednávat profesionální stěhování, když vše můžete udělat sami? Musíte si zkrátka spočítat přibližnou cenu přestěhování. Sem se dá zahrnout balení věcí a převoz. Některé stěhovací firmy poskytují konzultace, kdy je k vám vyslán zástupce společnosti a odborně poskytne rady jak na stěhování. Tyto rady se týkají jak zabalit konkrétní věci, aby se nerozbily nebo jaký objem budou vaše věci zabírat v přepravním autě.

Balení

Nejlepší je začít balit drobnosti a doplňky. Nicméně nastane problém s prostorem v bytě, protože díky obalovému materiálu se objem věcí zvětší. Obvykle se jako obalový materiál pro tyto věci používá novinový papír. Dobré je dávat tyto drobnosti do krabic, podle toho do jaké skříně nebo police patří. V novém obydlí si pak snadněji vše vybalíte. Také je dobré označit jednotlivé krabice. V případě potřeby najdete potřebnou věc mnohem rychleji.

Spotřebiče a těžké věci

Při využití stěhovací firmy musíte nahlásit předem váhu těžkých věcí. Těžší předměty mohou stěhovat pouze lidé se zkušenostmi. Firma si tak může připravit potřebné stěhovací nástroje. Všechny domácí spotřebiče by se měli při stěhování řádně umýt a vyčistit. Zároveň je dobré vyndat nebo upevnit různé poličky v těchto spotřebičích.

Balení základních věcí a pojištění

Základem je zabalení nejnutnějších věcí pro život do příručního zavazadla. Toto zavazadlo pak mějte vždy u sebe. Pokud si objednáte stěhovací firmu, ptejte se na pojištění za případné škody. Takové škody mohou vzniknout při samotném stěhování. Nicméně pojišťují se především velké a drahé věci. Všechny tyto věci závisí na konkrétní dohodě se stěhovací firmou.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Finanční poradce a sjednání půjčky

Finanční poradce a sjednání půjčky


Budujeme vlastní aktiva

Budujeme vlastní aktiva


Vytápění skleníku

Vytápění skleníku


O čem je třetí pilíř důchodové reformy?

O čem je třetí pilíř důchodové reformy?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme