Houpací křeslo


Naši předkové měli houpací křeslo velice v oblibě. Tento druh nábytku se dostává opět do módy a nabízí kvalitnější materiály a elegantnější design, než měli jeho raní předchůdci. Odoláte nebo si koupíte na další dvě generace úžasné houpací křeslo?

 Pohodlí a komfort

Pročpak bylo asi houpací křeslo tak oblíbené? Rozhodně proto, že splňovalo i ty nejnáročnější požadavky na pohodlnost. Zkrátka a dobře se v něm nesmírně dobře sedělo. Kromě toho působí vysoce elegantně a stylově, jde o naprosto nepřehlédnutelný kus nábytku v naší domácnosti. A není se čeho bát, i zdánlivě křehká a vratká konstrukce houpacího křesla snese zatížení až do 110 kilogramů, většinou i o trochu více!

 Proč máme houpání tak rádi?

Houpání jako takové je pro lidské tělo naprosto přirozený pohyb. Každý z nás se jím zabýval už v děloze a jako malé děti nás zajímalo hlavně tehdy, kdy jsme se potřebovali uklidnit nebo usnout. Houpání má totiž uklidňující účinky a uvolňuje i přebytečnou energii.

 Dodnes jsou oblíbená hlavně ta dřevěná a ratanová

Jaká houpací křesla jsou v současné době oblíbená? Ve vkusu tuzemských zákazníků stále převažují přírodní materiály, touha po nostalgickém vzpomínání je asi absolutně nezrušitelná. Ratan jako takový vydrží opravdu věky a můžeme jen použít i na zahrádku nebo terasu, když si budeme chtít v houpacím křesle v létě pořádně pohovět.

Houpací křesla mají minimální nároky na prostor a přitom jsou i velice bezpečná. Nezpůsobí žádné škody například ani na plovoucí podlaze (ale nebude asi dobrým řešením postavit je na laminát nebo koberec) a riziko úrazu je prakticky nulové.

Plastové houpací křeslo? Žádný problém

Pokud si nepřejete zrovna ratan nebo jiný přírodní materiál, houpací křesla se vyrábí i z plastu. Jsou lehká a navíc slibují dostatečnou nosnost, na tuzemském trhu jsou přitom neokoukaná a poměrně nová.

 

 


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 3,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Pronájem bytu: Jak si prověřit nového nájemníka?

Pronájem bytu: Jak si prověřit nového nájemníka?


Stropní ventilátor se světlem

Stropní ventilátor se světlem


Proč mít pojištěnou domácnost nebo nemovitost?

Proč mít pojištěnou domácnost nebo nemovitost?


Finanční poradci si často neuvědomují, jaké mohou páchat škody

Finanční poradci si často neuvědomují, jaké mohou páchat škodyRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme