Hlavní výhodou tepelných čerpadel IVT je odborné zázemí dodavatele


Státní kasa

Tepelná čerpadla značky IVT vytápí v České republice už více než 10 tisíc objektů. Mezi nimi AZ Tower, naši nejvyšší budovu, ZOO Ústí nad Labem nebo Vysokou školu báňskou v Ostravě.

Nyní jsou tepelná čerpadla instalována až do pětiny novostaveb a přechází na ně i mnoho majitelů starších nemovitostí, protože tím sníží náklady na vytápění i o více než polovinu.

Odborníci z IVT mají s dodávkami tepelných čerpadel dlouholeté zkušenosti, které se zúročují v jejich spolehlivosti, úspornosti a minimálních nárocích na servis. Značka IVT je na českém trhu nejprodávanější a má natolik dobrou pověst, že se na zdejší instalační firmy obracejí i zákazníci ze zahraničí. Tepelná čerpadla IVT tak putovala např. do Německa, Rakouska, Polska, Belgie, Francie, Itálie a kupodivu i do domovského Švédska.

Jaký typ tepelného čerpadla zvolit?

Podle statistik klienti nejvíce žádají tepelná čerpadla vzduch/voda, mezi jejichž hlavní výhody patří nízká pořizovací cena a snadná instalace bez zemních prací. Jsou ideálním řešením pro běžný dům s menší zahradou v oblasti s mírnějším klimatem. Některé typy mohou být i uvnitř, přičemž přívod vzduchu zajišťují otvory ve zdech. Také následná kontrola těchto čerpadel se dá dobře zvládnout díky jejich přístupnosti.

Hlavním zástupcem kategorie je revoluční švédské tepelné čerpadlo IVT Air X. Pokud v rodinném domě nahradí neekologický zdroj tepla (kotel na uhlí, elektrokotel), může být při splnění podmínek dotováno 60 až 100 tisíci korunami z programu Nová zelená úsporám 2015.

Nejvýhodnější je napojení tohoto zařízení na nízkoteplotní podlahové vytápění. Tepelné čerpadlo Air X také klimatizuje, je prostorově nenáročné a dá se obsluhovat chytrým telefonem. Po rozšíření může řídit až čtyři topné okruhy, ohřev bazénu a solárního systému.

U čerpadla vzduch/voda je však nutno počítat s provozními náklady asi o čtvrtinu vyššími, než jaké vyžaduje systém země/voda, a s kratší životností. Tepelné čerpadlo vzduch/voda se nedoporučuje do vyšších horských oblastí, kde je vhodnější použít systém s hlubinným vrtem nebo plošným kolektorem.

Nově oceněná nainstalovaná IVT tepelná čerpadla

Technická řešení IVT, která se přizpůsobí každému individuálnímu požadavku, už získala řadu prestižních cen. Nejnověji:

 • Dům roku 2015 – Rodinný dům v Brně
 • Vítězná stavba roku 2014 – Rodinný dům LF
 • Building efficiency Award 2014 – Rodinný dům v Úžině

Spolupracujte také s IVT – leadrem trhu tepelných čerpadel.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (3 hlasů, hodnocení: 4,33 z 5)
Loading...


 1. Lub Terš napsal:

  V červnu roku 2016 nám společnost IVT N….d s.r.o., nainstalovala teplené čerpadlo vzduch – voda v této sestavě:
  – Venkovní jednotka – IVT AIR X 90
  – Vnitřní jednotka IVT AirBox E 50 – 90
  – Zásobník teplé vody Dražice DZD OKC 250 NTR/HP.
  Nejdříve dorazil bojler, který jsme instalovali na půdu.
  Po nějaké době dorazilo vlastní TČ. Padl na to první den dovolené. Druhý den dovolené probíhal tak, že firma dorazila v poledních hodinách, posadila venkovní jednotku na betonový základ, položila plastové hadice a odjela.
  Další den montáže jsem již litoval dovolenou ale i výběr firmy a tak firma dodělala vše sama a já byl v práci.
  Po zapojení nás překvapil poněkud větší hluk venkovní jednotky – nebo spíš rezonance při vytápění bojleru. Na to jak je TČ propagované, že má tichý provoz, vydává dost velký hluk, oproti TČ NIBE, které si nechal zabudovat soused. U jeho čerpadla je slyšet pouze proudící vzduch přes ventilátor a při nízkých teplotách slabě vrčení kompresoru.
  Do konce léta bylo vše OK. Problémy nastaly nástupem chladnějšího počasí. Rezonance byla taková, že dcera, která má pokoj v podkroví, musí mít na spaní v uších špunty (ne nedělám si legraci). Firma na poruše již byla, ale je to pořád stejné. Máme štěstí, že mezi naším domem a sousedem jsou garáže, jinak by bylo asi zle se sousedem kvůli hluku. Při mrazech zvuk čerpadla připomíná příklepovou vrtačku a když se otáčky sníží, tak zase rezonují kryty uvnitř. Hlavní porucha je ale jiná. Když má TČ topit do bojleru, tak se 3-cestný ventil přepne, kompresor sníží výkon a studenější voda teče to bojleru a tím ho vlastně ochlazuje. Toto trvá cca 15-20 minut. Potom 3-cestný ventil přepne na ohřev radiátorů a výkon kompresoru se zvýší. To trvá též cca 15-20 minut. Do toho se někdy zapíná dotop i když je venkovní teplota nad nulou – např. +4˚C. Když byla nastavena vypínací jednotka +63˚C, tak toto cyklování trvalo pět (5) hodin a to byl bojler vytopen pouze na 53,9˚C. Nastavil jsem mu tedy vypínací teplotu na 54˚C. To znamená, že při tomto cyklování bylo chladno doma, protože při takto dlouhém ohřevu/cyklování, pořád chladly radiátory.
  – Po reklamaci firma vyměnila frekvenční měnič,
  – po další reklamaci vyměnila celou regulaci,
  – po další reklamaci přepojila oběhové čerpadlo které bylo na větvi do bojleru, a tak ho přepojila na větev do radiátorů,
  – po další reklamaci – před tímto oběhovým čerpadlem vytvořila hydraulický zkrat na zpátečku.
  – Po další stížnosti mi byl napsáno: Dobrý den pane,
  Přišla mi odpověď ze Švédska. Popsaný projev tepelného čerpadla je v pořádku. Tepelné čerpadlo obsahuje celou řadu optimalizačních funkcí, které mají za cíl optimalizovat COP tepelného čerpadla a snižovat počet startů kompresoru. Tepelné čerpadlo tak reguluje výkon kompresoru a ohřev TV dle vyhodnocení momentálních podmínek.
  Cílem není ohřát TV co nejrychleji, ale s co nejmenší spotřebou elektřiny.
  Hezký den.

  Podotýkám, že máme nastavený ohřev teplé vody jako přednostní před topením.
  A tak máme ochlazovač bojleru, který špatně vytopí dům s hlučností příklepové vrtačky která vrtá do betonu, a to vše za pouhých čtvrt mega od fy IVT.
  Nyní se TČ naučilo opět nový kousek:aby optimalizovalo funkci a COP. Již přestalo cyklovat a po přepnutí 3-cestného ventilu ohřeje bojler na 47˚C nebo někdy na max. 48˚C a to je vše. Prostě TČ dohřeje vodu v bojleru na 47˚C.

  Zde jsou odkazy na vrčení čerpadla:
  https://www.youtube.com/watch?v=FJo27B64PAM
  https://www.youtube.com/watch?v=OBoWyTXqRek
  https://www.youtube.com/watch?v=-UkFxu5dPGA

Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Povinné ručení u auta – na co dávat pozor?

Povinné ručení u auta – na co dávat pozor?


Finanční poradci si často neuvědomují, jaké mohou páchat škody

Finanční poradci si často neuvědomují, jaké mohou páchat škody


Jak na pokládku plovoucí podlahy

Jak na pokládku plovoucí podlahy


Žabky na záclony

Žabky na záclonyRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme