Ekonomické úpravy domu / paneláku


Panelák

V dnešní době se každý snaží ušetřit, jak se dá. Největší položku v domácím rozpočtu tvoří náklady na energie. Ať už budete topit elektrickým proudem, nebo plynem. Stále nejlevnějším topením zůstává dřevo.

Proto si řada lidí pořizuje do svého domu krb nebo krbová kamna. Rovněž jsou oblíbené kotle na dřevo, dřevěné peletky, piliny a další suroviny, jejichž základem je dřevo. Kupte si krb a sami poznáte, jak moc se dá za topení ušetřit. Zejména lidé na venkově mají k dřevu blízko. Mohou si vytvořit zásoby dřeva, které stačí uskladnit třeba jen pod jednoduchý přístřešek.

Aby se totiž s dřevem mohlo topit, je nejprve nutné dovezené dřevo řádně vysušit. Pokud se jedná o čerstvě pokácené stromy, mělo by se dřevo nařezat a případně naštípat a pak jej nechat vysychat alespoň dva roky. Nevysušené dřevo špatně hoří, dehtuje a zanáší komín. Krb nebo krbová kamna neobyčejně změní atmosféru domu.

Pohled do plápolajícího ohně je uklidňující, přispívá k zútulnění obytné místnosti a přináší pohodovou náladu. Ušetřit se dá i tím, že si ponecháte jako hlavní zdroj tepla elektřinu či plyn, a dřevem v krbu si budete přitápět v mrazivých zimních dnech.

Nová fasáda umí divy

Ekonomické důvody má i nová fasáda paneláku. Zateplení fasád starých panelových domů má jednak estetický účinek, a jednak přináší značnou úsporu nákladů. Měřením bylo zjištěno, že nejčastějším místem úniku tepla z domu jsou neizolované zdi a okna. Novou fasádou se dociluje neobyčejného nárůstu tepla v bytech.

Teplota se v zimě zvýší až o 4° C, což se nutně musí projevit na nižší potřebě vytápění a výrazně menších nákladech za topení. V posledních letech lze zateplit panelák i s nemalou slevou, neboť MŽP vyhlásilo akci Zelená úsporám, v rámci níž lze žádat o dotaci na zateplení. Náklady na zateplení a následně na topení tak výrazně klesají.

V poslední době se velice zvýšila obliba podkrovních bytů. Na starých městských domech, ale i na domech panelových se budují střešní nástavby.

U starších domů jsou mnohdy málo, nebo vůbec nevyužité půdní prostory, které si přímo říkají o své využití. Stačí se dohodnout s vlastníkem objektu, vypracovat projekt a podkroví bude obyvatelné i pro vás.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (1 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Stěhování Slaný

Stěhování Slaný


Sedací soupravy do obývacího pokoje

Sedací soupravy do obývacího pokoje


Se stavebním spořením si koupíte vlastní byt

Se stavebním spořením si koupíte vlastní byt


Rizika nakupování na internetu

Rizika nakupování na internetuRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme