Dětský pokoj


Pro naše potomky je třeba spoustu místa, takže dětský pokoj by měl být velmi prostorný. Počítáme také s tím, že dítě si často hraje a nedává moc pozor na svět kolem sebe, takže pokud máme doma nějaké to hyperaktivnější dítko, volíme vybavení s rozmyslem tak, aby se při hře nezranilo.

Vhodné je poradit se třeba s bytovým architektem o tom, co bude vašemu dítěti vyhovovat a samozřejmě bereme zvláštní ohledy na jeho věk. Náctiletý asi bude mít jiné potřeby než prvňáček.

U těch mladších bereme také ohledy na to, aby vyšlo místo na skladovací prostor pro hračky. A proč je nemít třeba v úložném prostoru postele, což je velice praktické?

Dětský pokoj je vlastně něco jako naše ložnice, obývací pokoj a pracovna dohromady, při volbě nábytku musíme tohle určitě zohlednit. Měli bychom se také před samotným dílem samotné dítě vyzpovídat, jaké jsou jeho tužby a přání, abychom se s nimi snad nedostali ještě do rozporu.

Pokud se rozhodujeme mezi dřevěnými a plastovými židlemi, volíme druhou variantu. Proč? Je to zejména nižší cena a tvar přizpůsobený lidskému tělu. Moderní design asi děti zrovna neocení, ale důležitá je třeba jejich hmotnost. Unese je totiž i předškolák. Navíc, plastové židle se velice hodí do malého bytu kvůli své skladnosti. Pokud jich totiž máme doma více, můžeme je navíc stohovat a ušetřit spoustu cenného prostoru.

Postel je vhodné umístit spíše u stěny dětského pokoje, klidně v samotném rohu a co nejdále ode dveří. Pořídíme také dřevěný nábytek z měkčího dřeva se zaoblenými hranami, to vše kvůli bezpečnosti. Skleněné nebo porcelánové doplňky jsou v každém směru naopak nevhodné, mohou totiž dojít brzkého zničení.

A jak s barvami? Určitě nešetřit těmi pastelovými nebo obecně světlými, zvláště menší děti ocení doslova pohádkové prostředí a klidně můžeme každou ze zdí natřít jinou barvou, čímž u naší ratolesti vyvoláme dojem duhy.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Postele

Postele


Kde si postavit rodinný dům?

Kde si postavit rodinný dům?


Vše, co potřebujete vědět o stavebním spoření

Vše, co potřebujete vědět o stavebním spoření


Není půjčka jako půjčka

Není půjčka jako půjčkaRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme