Dětský pokoj


Pro naše potomky je třeba spoustu místa, takže dětský pokoj by měl být velmi prostorný. Počítáme také s tím, že dítě si často hraje a nedává moc pozor na svět kolem sebe, takže pokud máme doma nějaké to hyperaktivnější dítko, volíme vybavení s rozmyslem tak, aby se při hře nezranilo.

Vhodné je poradit se třeba s bytovým architektem o tom, co bude vašemu dítěti vyhovovat a samozřejmě bereme zvláštní ohledy na jeho věk. Náctiletý asi bude mít jiné potřeby než prvňáček.

U těch mladších bereme také ohledy na to, aby vyšlo místo na skladovací prostor pro hračky. A proč je nemít třeba v úložném prostoru postele, což je velice praktické?

Dětský pokoj je vlastně něco jako naše ložnice, obývací pokoj a pracovna dohromady, při volbě nábytku musíme tohle určitě zohlednit. Měli bychom se také před samotným dílem samotné dítě vyzpovídat, jaké jsou jeho tužby a přání, abychom se s nimi snad nedostali ještě do rozporu.

Pokud se rozhodujeme mezi dřevěnými a plastovými židlemi, volíme druhou variantu. Proč? Je to zejména nižší cena a tvar přizpůsobený lidskému tělu. Moderní design asi děti zrovna neocení, ale důležitá je třeba jejich hmotnost. Unese je totiž i předškolák. Navíc, plastové židle se velice hodí do malého bytu kvůli své skladnosti. Pokud jich totiž máme doma více, můžeme je navíc stohovat a ušetřit spoustu cenného prostoru.

Postel je vhodné umístit spíše u stěny dětského pokoje, klidně v samotném rohu a co nejdále ode dveří. Pořídíme také dřevěný nábytek z měkčího dřeva se zaoblenými hranami, to vše kvůli bezpečnosti. Skleněné nebo porcelánové doplňky jsou v každém směru naopak nevhodné, mohou totiž dojít brzkého zničení.

A jak s barvami? Určitě nešetřit těmi pastelovými nebo obecně světlými, zvláště menší děti ocení doslova pohádkové prostředí a klidně můžeme každou ze zdí natřít jinou barvou, čímž u naší ratolesti vyvoláme dojem duhy.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Mezinárodní stěhovací služby

Mezinárodní stěhovací služby


Jak na stěhování

Jak na stěhování


Budujeme vlastní aktiva

Budujeme vlastní aktiva


Motivace jako hlavní zdroj energie

Motivace jako hlavní zdroj energieRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme