Bezpečnost domu


Již při výběru kování musíte myslet také na bezpečnost. Pokud investujete nemalou sumu do bezpečnostního zámku a ten vložíte do plastového kování nevalné kvality – vyhodili jste peníze z okna.

  1. Nakupujte ve specializovaných internetových prodejnách. Je to mnohem lepší, než navštívit velký hobbymarket, ve kterém mají sice obrovský sortiment, ale od každého druhu pouze pár variant. Ve specializovaném internetovém obchodě vám navíc poradí mnohem lépe, protože se na daný sortiment zaměřují.
  2. Vždy kupujte kování a zámek dohromady. Vyhnete se tak případným potížím s kompatibilitou. Pokud do poznámky při objednávce napíšete, že na konkrétní typ kování chcete dokoupit konkrétní vložku nebo zámek (a oboje objednáváte společně), zkušený prodavač vás v případě možných potíží před samotným nákupem samozřejmě upozorní a pomůže vám najít to nejvhodnější řešení.

Nebojte se na cokoliv zeptat! Při nákupu klik a kování musíte často hlídat nejrůznější technické parametry. I zde platí – raději se dvakrát zeptat, než jednou objednat špatně.

‚Zde se dozvíte něco o nejpoužívanějším druhu zámků a bezpečnostních vložek. Co jsou zadlabávací zámky? Typ zámků, jenž se montuje do zádlabu dveří. Je možné ho otevírat buď klikami/koulemi na dveřích, nebo s použitím klíče a cylindrické vložky, o které se můžete dočíst níže. Samozřejmě, hojně se využívají i kombinace, kdy z jedné strany lze dveře otevřít klikou, ale z druhé, zpravidla venkovní, musí být k jejich otevření použit klíč.

Bezpečnost

U takřka všech vchodových dveří a často i u těch interiérových, je hlavním kritériem bezpečnost, kterou nám poskytují. Zámek přitom hraje zcela zásadní roli v tom, zda dveře někdo neoprávněně otevře, nebo nikoliv. Svou roli hrají samozřejmě i panty i materiály, ze kterých jsou vyrobeny dveře, či kování. Většina zlodějů se však spoléhá na poražení zámku. Dá se tedy říct, že bezpečný zámek = bezpečné dveře. V zájmu každého z nás je tedy, na vybraných místech, volit zámek co nejbezpečnější. To ale není jediná motivace, kterou můžeme k nainstalování bezpečnějšího zámku mít – často si i pojišťovny kladou požadavky na zabezpečení objektu, který mají pojistit a to i v návaznosti na pojistné částky.

K čemu slouží cylindrické vložky

Nejpoužívanější mechanismus, který slouží k odemykání a zamykání zámků, visacích i dveřních. Existuje v mnoha velikostech a provedeních podle bezpečnosti. Dnes už jsou standardem bezpečnostní zámky, které jsou mimo jiné důležité i pro pojišťovny, u kterých si chcete pojistit majetek. Bezpečnostní cylindrické vložky nelze snadno překonat a mohou být odolné i proti vytržení, odvrtání, či vyhmatání. Mechanismus cylindrické vložky funguje tak, že je možné jím otočit (dveře otevřít, odemknout, či zamknout) pouze v případě, že je do nich vložen správný klíč – zuby klíče posouvají stavítka a blokovací kolíky do polohy, kdy jím jde otočit. Běžný zámek většinou využívá dvě cylindrické vložky, každou z jedné strany zámku, přičemž při použití klíče z jedné strany už z druhé strany nelze klíč vložit, což je bezpečnostní výhoda, ale často také důvod rozmontování zámku po zabouchnutí dveří.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Půjčky – levné půjčky co vás mohou zruinovat

Půjčky – levné půjčky co vás mohou zruinovat


Nejčastější mýty a omyly o havarijním pojištění

Nejčastější mýty a omyly o havarijním pojištění


Doba, která přeje ready made firmám

Doba, která přeje ready made firmám


Pronájem bytu: Co je potřeba zařídit – ze strany pronajímatele?

Pronájem bytu: Co je potřeba zařídit – ze strany pronajímatele?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme