5 tipů, jak si správně vybrat zahradní domek!


Zahradní domek

Zahradní domky jsou v dnešní domě důležitou součástí každé zahrady. V případě, že vy jste s nákupem stále ještě vyčkávali a nyní už považujete tuto zahradní stavbu za nezbytnost, oceníte naši tipy na správný nákup.

Je zkrášlená zahrada vaším snem? Dřevěný zahradní domek vám tento sen vyplní, je ovšem důležité vybrat ten správný! Pokud si nevíte rady, pak se řiďte následujícími tipy!

Na velikosti záleží!

Velikost domku je prvním důležitým faktorem, který by neměl být podceněný. V případě, že chcete své zahradě dodat na atraktivitě, je velikost skutečně zásadní. Při výběru domku ze dřeva je nutné zohlednit nejen jeho velikost, ale také velikost zahrady a vašeho domu. Vše by totiž mělo velikostně ladit.

Jistě si umíte představit, jak by vypadal velký zahradní domek postavený do malého prostoru a vedle téměř stejně velkého rodinného domu. Výsledek by byl prostě směšný a vy byste se dočkali namísto obdivu od svých sousedů výsměchu.

Velikost ovšem ovlivňuje také využití domku. Malé domky jsou dobré pro uskladnění nějakého toho zahradního nářadí, ale větší tipy domků jsou vhodné k uložení i velké zahradní techniky nebo například dřeva.

Otevřená nebo zastřešená terasa?

Větší zahradní domky ze dřeva mají kromě velkého úložného prostoru také terasu, kterou můžete využít k odpočinku a relaxaci nejen po náročném dni. V případě, že si lámete hlavu, nad tím, zda mít terasu zastřešenou či otevřenou, rozmyslete, k jakému účelu ji chcete používat. Pokud má tento prostor být skutečně odpočinkovým, pak jistě oceníte, když se zde budete moci schovat před mnohdy nepříjemnými slunečními paprsky. Každá besídka na zahradě má být nejen dokonalým doplňkem zahrady, ale také místem klidným a praktickým.

Výběr materiálu

Potřebujete zahradní domek jen pro úschovu drobného nářadí? Pak nemusíte výběru materiálu dávat takovou důležitost, vašim potřebám plně vystačí klasické smrkové dřevo. Pokud však máte s domkem větší plány a budete kupovat větší typ, je nutné se nad výběrem materiálu zamyslet.

Větší modely domů se také mohou vyrábět ze smrkového dřeva, ale použity jsou širší prkna, dveře bývají osazeny na více pevném podkladu a stavba je celkově více odolná vůči nepřízni počasí a také před zloději. Pokud si nevíte s materiálem rady, kontaktujte daného výrobce.

Bezpečnost dřevostavby

Aby byla dřevostavba chráněná před vyloupením, je třeba volit nejen kvalitní materiál, ale také dveře a okna. Ty by měly být dostatečně odolná před všemi nenechavci a zlodějíčky.

Chcete v domku svítit?

Při stavbě domku ze dřeva by neměl by jste neměly zapomenout na to, že domek je stavěn na betonovou desku nebo pevnou dlažbu. V případě, že chcete v domku mít elektrické připojení, je důležité udělat včas elektrické rozvody a to samé platí i pro přivedení vody do domku. O všem se nejdříve poraďte s výrobcem daného typu dřevěného zahradního domku.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


  1. Erikk napsal:

    Díky díky, zrovna řeším jak dostat na pozemek zahradní domek, který plánuji koupit. Je to prostě takový modulový domek, který už je vlastně komplet hotový. Jen ho umístit na zahradu. No ale teď babo raď. Mám řešit jeřáb, který nám ho tam umístí a jak je to vlastně s převozem? A jaký vlastně jeřáb se na to používá, spíš mobilní nebo přívěsný? Tady maj všechny tipy https://uplifter.cz/ Pokud s tím má někdo zkušenosti, budu moc rád za každé info. Díky

Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Hledáte finančního poradce? Jak se nenechat napálit.

Hledáte finančního poradce? Jak se nenechat napálit.


Stěhovací služby Český Těšín

Stěhovací služby Český Těšín


Nejlevnější stěhování

Nejlevnější stěhování


Nemovitost jako investice – opravdu výhoda?

Nemovitost jako investice – opravdu výhoda?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme