Co jsou binární opce?


Ačkoliv se s tímto pojmem setkáváme v oblasti financí stále častěji, ne každý má nutně jasno v tom, co vlastně znamená. Binární opce jsou jeden z druhů finančních opcí, které jsou charakteristické hlavně tím, že patří mezi nejjednodušší. Abychom byli ještě konkrétní, jedná se o opce, u kterých strany předem vědí maximální výši zisku i ztráty. Samozřejmě i binární opce jsou standardním způsobem obchodovatelné, kdy je třeba kooperace dvou hlavních stran, tedy kupujícího a prodávajícího.

Jak probíhá obchod?

V souvislosti s tím je třeba říci, jak takový obchod probíhá. Zde kupující investuje částku do konkrétní binární opce a v době, kdy jí vyprší platnost, dostává její nominální hodnotu. Konkrétní rozdíl samozřejmě tvoří zisk. Pokud obchod nevyjde, nedostává nic. Konkrétní nominální hodnota opce je však u těch binárních předem známá a často bývá uvedena jako fixní.

5 druhů binárních opcí

Pokud bychom binární opce rozdělili podle konkrétní¨ch typů, potom se můžeme setkat s celkem5 variantami. Jedná se o tyto možnosti:

High/Low – Jedná se o spekulaci, která souvisí s cenou podkladového aktiva a s tím, zda bude při splatnosti opce cena výše nebo níže, a to ve srovnání s chvílí, kdy bylo do opce investováno.

Touch/No Touch – Podobný typ jako v předchozím případě, pouze zde kupující spekuluje, zda se cena dotkne nebo nedotkne určité úrovně, na které musí zůstat až do doby spekulace.

Boundary – Spekulace, zda se cena podkladového aktiva udrží v konkrétních, předem daných hranicích. V těch musí být v době splatnosti opce

Pairs – Jednoduchý typ, který využívá dvou konkrétních opcí, v rámci kterých se spekuluje, která dosáhne lepší výkonnosti.

Ladder – Podobná varianta jako High/Low, pouze konkrétní cena je předem určena kupujícím. Ten následně spekuluje, zda se cena aktiva dostane výše, nebo níže.

Kde obchodovat?

Možností je hned několik. Mezi nejoblíbenější binární opce patří ty forexové, ale stejně tak binární opce na akcie, burzovní indexy a komodity.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (3 hlasů, hodnocení: 3,33 z 5)
Loading...


David Hampl


Doporučujeme

Společnost OVB Allfinanz a.s. má téměř 5000 poradců – co jsou zač?

Společnost OVB Allfinanz a.s. má téměř 5000 poradců – co jsou zač?


Kalendář by Vám doma neměl chybět

Kalendář by Vám doma neměl chybět


Prokrastinace v praxi

Prokrastinace v praxi


Ušetřete na placení debetní kartou

Ušetřete na placení debetní kartouRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme