Jak je to doopravdy s naším ministrem financí A. Babišem?


Ještě dávno předtím, než se Andrej Babiš pasoval do role spasitele národa a založil hnutí „ANO“, vstoupil na českou ekonomicko-politickou scénu svým záměrem koupit druhý největší český podnik, Unipetrol.

V rámci privatizačního úsilí v porevoluční éře devadesátých let minulého století, se tehdy vládnoucí ČSSD, v čele s Milošem Zemanem, pokoušela zprivatizovat chemický průmysl, jehož stěžejní součástí byl státní podnik Unipetrol.

Babiš vyrukoval s prohlášením, že tento velkopodnik koupí, ovšem nikdy se neměl k jeho zaplacení. Důsledkem této podivné a nepodařené privatizační akce, na jejímž nezdaru se svým finančním žonglérstvím, byť nepřímo, podílel i Babiš, jsou miliardové ztráty ve státním rozpočtu.

Je proto paradoxní, že dnes Babiš při svých výčtech všech ztrát zaviněných
minulými vládami, jaksi zapomíná na svůj nepatrný podíl.

Babiš a kauza s bývalou STB (?)

Dodnes je nevyřešená otázka spolupráce Babiše s STB. Podle slovenských archívů byl Babiš ke vědomé spolupráci naverbován, což ovšem on sám popírá. Dodnes není tato kauza, řešená slovenskými soudy, definitivně uzavřena, takže prostor ke spekulacím a domněnkám zde zákonitě stále existuje.

Jak chtějí naši vedoucí představitelé apelovat na běžné občany, aby dodržovali zákony, když je sami porušují? Nebo platí stále otřepané, že všichni jsou si rovni, avšak někteří jsou si rovnější? Konkrétně se jedná o jmenování Babiše ministrem současné vlády bez zákonem předepsaného lustračního osvědčení.

Na všech zákonem stanovených postech je lustrační osvědčení vyžadováno, ovšem u místopředsedy vlády a klíčového ministra nikoliv, jelikož Babiš prohlásí, že není žádný “estébák“.

Babiš “nepolitik“

Já nejsem politik, jsem podnikatel“. To o sobě Babiš prohlašuje každou chvíli. Je to libismus, hloupost, nebo jen další z řady úletů, kterými tento kouzelník často hýří?
Člověk, který se nechá ve svobodných volbách zvolit a stane se dokonce místopředsedou vlády, kdy rozhoduje o chodu státu a životě jeho obyvatel, je v první řadě politikem. Na tom nezmění ani jeho často proklamovaná, ovšem naivní, snaha řídit stát jako firmu.

V soukromé firmě totiž neexistuje demokratický systém. Řízení státu jako firmy by totiž znamenalo definitivní konec parlamentního systému a nastolení diktatury. Ovšem nikdo neříká, že by to bylo horší než teď.

Babišovy veletoče

Stará moudrost praví, že jenom blbec nemění svůj názor. Toho, co však dokáže učinit s politickou scénou změna názoru předsedy, jedné z koaličních stran tvořících vládu, jsme právě svědky.

Babiš se svým hnutím ANO sliboval lidem zrušení poplatku v nemocnicích jako nesystémového opatření. A teď přijde s nápadem, že zrušení poplatku nebylo správné. Občan se pak musí ptát, zda se teprve teď Babiš podíval hlouběji do státní kasy a najednou neví, z čeho brát na své předvolební sliby?

Zřejmě se do své role „nepolitika“ vžívá natolik, že si neuvědomuje, jak nevěrohodně pak působí.

Babiš odborník

Jsou známy Babišovy výroky o spoustě zbytečných miliónů, které nesmyslně drží Česká národní banka. I několik jeho dalších vyjádření již v roli strážce státní pokladny nejen pobavilo, ale nutně vyvolalo u občanů otázku, zda je tento finanční odborník kompetentní osobou na svém místě. Snad i proto si Babiš kolem sebe vytvořil hráz z poradců snad na každou finanční otázku.

Andrej Babiš jako Mediální magnát

Poté, co si Babiš koupil nejčtenější média, každého muselo napadnout, zda nedojde i v našem státě k “Berlusconizaci“. Je to logická dedukce, neboť každý politik byl měl být pod veřejnou kontrolou a schopen přijímat konstruktivní kritiku.

Lze věřit veřejně činnému politikovi, který tvrdí, že není politik, že kromě byznysu vlastně ničemu nerozumí, že si koupil média jen tak a že jejich činnost nebude ovlivňovat? Pokud by k tomu došlo, znamenalo to definitivní konec demokracie v tomto státě.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (Zatím nebylo hodnoceno - buďte první!)
Loading...


Jsem autor tohoto webu, snažím se jej tvořit ku obrazu svému. :)

topBroker.cz


Doporučujeme

Vybavit náš dům lze i levně

Vybavit náš dům lze i levně


Finanční poradce Partners, co jsou zač?

Finanční poradce Partners, co jsou zač?


Extra stěhování

Extra stěhování


Nemovitost jako investice – opravdu výhoda?

Nemovitost jako investice – opravdu výhoda?Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme