Do kdy je nutné podat daňové přiznání?


Rok se s rokem sešel, čtrnáctka se přehoupla na patnáctku a ačkoli jste si možná ještě ani nezvykli na nový letopočet, už musíte myslet na daňové přiznání. Pro většinu z vás je to doslova noční můra, která se objeví vždycky začátkem roku. Daňové přiznání musíte podat nejpozději do konce března roku 2015. Pokud jste daňové přiznání podávali i v předchozích letech, jistě pro vás toto datum není žádným překvapením. Růžových papírů se děsí drtivá většina z vás. Umíte daňové přiznání správně vyplnit, nebo jste jako spousta lidí naprosto ztracených? A víte, že letošní růžová lejstra přináší i nějaké změny?

Jak vyplnit daňové přiznání:

 1. Elektronické podání a jeho pravidla

  Máte zřízenou datovou schránku? Pak zpozorněte, neboť pokud podáte daňové přiznání písemně, automaticky tak sami sebe odsoudíte k pokutě – ve výši 2000,-Kč – kterou vám udělí finanční úřad.

 2. Poplatníkova sleva beze změny

  Jste OSVČ a za loňský rok jste výdělečnou činnost vykonávali jen určitou dobu? Pak nevěště hlavu, protože sleva na poplatníka se letošní rok nekrátí. A co to pro vás znamená? I vy máte nárok na daňové slevy určené poplatníkům – a to až ve výši 24.840,-Kč – a nezáleží na tom, zda jste jako OSVČ fungovali po celý rok či jen několik měsíců.

 3. Děti a nárok na uplatnění daňového zvýhodnění

  Máte-li děti, pozorně se věnujte tomuto bodu. Ovšem pozor, zvýhodnění na děti nemůže uplatnit OSVČ, které si stanovují výdaje pomocí paušálu. Pamatujte i na to, že slevy na děti může uplatnit jen jeden rodič.

 4. Školkovné

  Máte děti ve školce? Pak v letošním roce můžete uplatnit daňovou novinku, díky které můžete využít slevu za umístění dítěte do školky. Letos je pro tyto případy v růžových lejstrech zařazena nová, speciální kolonka, kterou rozhodně nepřehlédněte.

 5. Daňový bonus

  Zajímá vás, když můžete čerpat daňový bonus? Odpověď je taková: daňový bonus můžete čerpat ve chvíli, kdy je daňové zvýhodnění vyšší, než vypočítaná daň z příjmu FO. Jste OSVČ? Pak můžete daňový bonus využít tehdy, pokud jste za loňský rok měli příjem vyšší než 51.000,-Kč.


Hodnocení článku:

1 nic moc2 ušlo3 průměr4 dobrý5 výborný (2 hlasů, hodnocení: 5,00 z 5)
Loading...


Nikol Bláhová


Doporučujeme

Styly obývacích pokojů

Styly obývacích pokojů


Ložní povlečení

Ložní povlečení


Na co se zaměřit při rekonstrukci ložnice?

Na co se zaměřit při rekonstrukci ložnice?


Jak vydělat peníze bez podvodu

Jak vydělat peníze bez podvoduRychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Termín půjčky bez registru se už na tuzemském úvěrovém poli vcelku vžil. Není divu, jelikož se jedná o druh půjček, který je využíván poměrně často. Pokud jste o nich ještě doposud neslyšeli, jste na ...

Rychlá půjčka bez registru: Pro koho je určena a vyplatí se vůbec?

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Změna legislativy koncem loňského roku i dlouhodobě příznivý ekonomický vývoj ovlivňují také to, jaké úvěry si bereme a jak je splácíme. Z pravidelného barometru úvěrového trhu za 2. čtvrtletí letošní...

Rostou dlouhodobé a klesají krátkodobé úvěry, půjčky, lépe splácíme

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Povinné ručení už dávno neslouží pouze na pokrytí škod, které způsobíme řízením motorového vozidla, jiným osobám či osobě. Pojišťovny ve snaze získat klienty, nabízí služby i řidičům, kteří škody způs...

Povinné ručení a asistenční služby na cesty

Na co si v Čechách půjčujeme

Češi si půjčují stále víc peněz, jen v bankách dluží téměř 1,5 bilionu. Oproti loňskému roku se objem půjček v bankách zvýšil o víc než 100 miliard Kč (podle údajů zveřejněných Českou národní bankou n...

Na co si v Čechách půjčujeme